Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Pomoc, ale tentokrát ta první

Každý z nás někdy absolvoval více či méně přínosný kurz první pomoci. Já dokonce několikrát. Na základní škole minimálně jednou (odmítla jsem se přiblížit k Andule, protože byla odporná), jednou na střední škole, jednou v autoškole a minimálně jednou  jsme v rámci školení BOZP v zaměstnání opakovali pravidla. Víme, žee první pomoc je důležitá, i proto je zařazována do výuky. Jenže, zůstane něco z toho v paměti?

Abych se otestovala, nebo spíše z čirého přesvědčení o své vyjímečné paměti, jsem se účastnila jednoho z průzkumů na toto téma. Zjistila jsem, že bych moc neuspěla. Základní princip, že mám volat o pomoc (telefonem), by zřejmě úplně nepostačil. Ve vytížené situaci bych si asi ani nevzpomněla na notoricky známé číslo a nebo by se mi klepaly prsty tak, že bych ho nezvolila (moje noční můra).

Nicméně jsem slyšela v televizním vysílání o chytré aplikaci. Po několika týdnech jsem si na ni vzpomněla a nainstalovala si ji. Aplikace Záchranka mě příjemně překvapila nejen tím, že stačí stisknout dvě ikony (druhou držet 3 vteřiny) a ihned mě spojí se záchrannou službou (a odešle souřadnice), ale také tím, že obsahuje návody na první pomoc (i s obrázky, což jako úzkostlivá matka velice oceňuji) a lokátor, který mi umožní přehled nejbližších míst, kde mi mohou pomoci.

Pokud máte aplikaci již nainstalovanou, asi víte proč. Ti, kteří by o ní chtěli vědět víc, najdou další informace na webových stránkách této aplikace. Osobně si myslím, že se hodí všem, kteří bez mobilního telefonu tzv. nedají ani ránu.


    hodnotil 1 uživatel

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.